Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hartuit cu chemari in judecata de catre angajator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hartuit cu chemari in judecata de catre angajator

Buna ziua ,
Un fost angajator a introdus in instanta mai multe cereri de valoare redusa in dosare diferite, aceste cereri sint respinse rand pe rand ca nefondate ,cum pot opri acest angajator sa introduca alte cereri tinand cont ca si termen mai are doi ani dreptul de a le introduce? Nu am facut cerere reconventionala si nici ni am cerut cheltuieli de judecata, dar ii pot deschide actiune civila prin care sa l determin sa opreasca aceste actiuni, pot obtine daune morale? Va multumesc anticipat
psh, utilizator
Poate cineva sa ma indrume in subiectul de mai sus? Multumesc