avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... oprire pe salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

oprire pe salariu

in anul 2008 am facut rate cu buletinul la cateva telefoane avand 2 contracte,unul de 35 milioane,al 2 de 40 mil.....am o oprire pe salariu prima rata( 200ron)....si mia venit acu si cea dea 2 oprire ( cea de 40mil)..e posibil sa mi sa puna oprire si pe cea dea 2 rata?avand in vedere ca eau salariul de 850......:(..??
Cel mai recent răspuns: renatapopescu , utilizator 14:57, 6 Ianuarie 2015
Da,este legal.Insa intr-o anumita proportie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii intretinere liviacostea liviacostea timp de cativa ani tatal meu nu a platit intretinerea. prin vara lui 2007 am fost dati in judecatapt plata a 50 si ceva de milioane + penalitati+cheltuieli de ... (vezi toată discuția)
Banca imprumut restanta dmion dmion Buna seara! In 2006 am facut un imprumut la o banca,cu valoarea imprumutului de 9000 RON. Am platit doar o singura rata si atat. Am fost trecut la biroul de ... (vezi toată discuția)
Credit de nevoi personale (persoana cu handicap) ContSters278981 ContSters278981 Buna ziua! Am intampinat si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv, ce este de facut. Am 27 ani si sunt o persoana cu handicap gradul 1 permanent, in ... (vezi toată discuția)