Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2015
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2015

Buna ziua si LA MULTI ANI!
Sunt PFA din aprilie 2012, sistem real, si v-as ruga sa-mi spuneti ce declaratii trebuie sa depun pentru anul 2014 respectiv 2015: trebuiesc depuse tot declaratiile 200, 220 si 392B? Si daca se poate, care este termenul limita pentru acestea. Mentionez ca nu platesc la fondul de pensii,doar la sanatate 9 lei, venitul lunar fiind in jur de 50 lei.
Va multumesc!
D220 pana pe 31 ianuarie; D392b pana pe 25 februarie si D200 pana pe 25 mai.
Multumesc mult!