Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat in 2 locuri, sunt scutit de anumite taxe?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat in 2 locuri, sunt scutit de anumite taxe?

Am o persoana care e angajata cu norma de 8 ore/zi in cadrul societatii pe postul de director executiv . El este administrator la o alta firma, dar nu este angajat acolo. Vrea sa se angajeze si la firma lui ca director.
1. Se poate angaja doar cu norma partiala? Maxim cate ore/zi, avand in vedere ca e angajat altundeva cu 8 ore/zi?
2. Avand in vedere faptul ca plateste toate taxele la stat de la locul actual de munca, daca se angajeaza la a doua firma va fi scutit de anumite taxe?
3. Se mai aplica deducere si la doilea loc de munca?
Astept raspuns, multumesc.
Nu este scutit de nicio taxa .
ok, multumesc mult !