Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reducerea varstei de pensionare !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reducerea varstei de pensionare !

Buna ziua, am o intrebare privind reducerea varstei de pensionare.

Daca am avut grupa I pana in 2001 Aprilie ca mecanic de locomotiva si am continuat aceeasi activitate la acelasi loc de munca pana in 2009, beneficiez in continuare de grupa speciala de munca ?
Exista vre-un proiect de lege aprobat in privinta aceasta ?
Am inteles, dar mai am o intrebare, exista vre-un proiect de lege in desfasurare pentru a modifica situatia aceasta in decursul acestui an ?
Nu exista un astfel de proiect.
Se poate castiga doar in instanta.
Nu in toate,instantele.
Cititi decizia civila nr.492/2014/R a Curtii de apel Oradea.

O gasiti aici:

[ link extern ] /
Carp Mircea, utilizator