avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reducerea varstei de pensionare !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reducerea varstei de pensionare !

Buna ziua, am o intrebare privind reducerea varstei de pensionare.

Daca am avut grupa I pana in 2001 Aprilie ca mecanic de locomotiva si am continuat aceeasi activitate la acelasi loc de munca pana in 2009, beneficiez in continuare de grupa speciala de munca ?
Exista vre-un proiect de lege aprobat in privinta aceasta ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 09:30, 8 Februarie 2015
Am inteles, dar mai am o intrebare, exista vre-un proiect de lege in desfasurare pentru a modifica situatia aceasta in decursul acestui an ?
Nu exista un astfel de proiect.
Se poate castiga doar in instanta.
Nu in toate,instantele.
Cititi decizia civila nr.492/2014/R a Curtii de apel Oradea.

O gasiti aici:

[ link extern ] /
Ultima modificare: Duminică, 8 Februarie 2015
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Clasificarea locurilor de munca geo964 geo964 As dori sa stiu in ce clasa (grupa) de munca ma incadrez ,avind in vedere faptul ca i-mi desfasor activitatea 100% din timpul de lucru lunar in subteran (-20m ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie conform legii nr. 263/2010 nelu basaru nelu basaru buna ziua as vrea si eu sa aflu ceva legat de pensie sunt nascut pe 10.06.1960 si am urmatoarea vechime 24 ani munciti in grupa 1 si inca 6 ani fara grupa si ... (vezi toată discuția)
Grupa munca-conditii speciale Vasilegheorghe1 Vasilegheorghe1 Buna ziua.Pana in anul 2001 am fost incadrat in grupa I de munca,dupa acea s-au introdus conditiile speciale si deosebite.Cat de normal este ca pana in anul ... (vezi toată discuția)