avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program lucru personal aeronautic civil navigant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program lucru personal aeronautic civil navigant

Buna ziua.
Ma intereseaza ce lege se aplica pentru stabilirea programului de lucru a personalului aeronautic civil navigant ( pilotisi insotitor de bord) in cazul sucursalei unei companii-mama din strainatate?
Este aplicabil Codul muncii sau exista legislatie specifica ?

Va multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Pensii speciale dantudor17 dantudor17 Am 23 de ani ca insotitor de bord si 49 de ani. La anul ar trebui sa ma pensionez la implinirea varstei de 50 de ani . O mai pot face tinand cont ca nu mai pot ... (vezi toată discuția)
Control medical obligatoriu la angajare. adi39 adi39 Buna ziua. M-am angajat la o firma de aproximativ 6 luni.Angajarea s-a facut prin semnarea unui contract de munca pe perioada nedeterminata.La angajare mi s-a ... (vezi toată discuția)
Agentiile de munca temporara pot acorda diurna , indemnizatie detasare? CraciunVasile CraciunVasile Vă rog să-mi spuneți dacă un muncitor angajat de o agenție de muncă temporară și detașat într-o țară din Uniunea europeană are dreptul să ... (vezi toată discuția)