Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... De ce a incetat plata indemnizatiei de handicap?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

De ce a incetat plata indemnizatiei de handicap?

mama mea in varsta de 67 ani beneficiaza de o pensie de drept de 715 ron si pana in noiembrie 2013 a beneficiat si de o indemnizatie de handicap care i-a fost taiata.a facut 2 contestatii cu raspuns negativ ce trebuie sa faca sa recapete idemnizatia de handicap sau daca o poate recapata ea avand aceste diagnostice:-insuficienta cardiaca clasaNYHA III.-cadiopatie valvulara.-stinoza nitrala stransa.-insuficienta II-III.-insuficienta tricuspidiana gradul II-III.-insuficienta pulmonara grad II.-hipertensiune pulmonara severa.-fibrilatie arteriala persistenta. a avut o interventie chirurgicala pe 16-01-2012 care a constat intr-o inlocuire de valva nitrala cu protezaST.NR27in circulatie extracorporeala.astept un raspuns.VA MULTUMESC ANTICIPAT
Nu ati precizat daca a fost anulata decizia/certificatul de incadrare in grad de handicap