Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Intrare ca membru intr-o asociatie a unui srl
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Intrare ca membru intr-o asociatie a unui srl

Ce presupune, din punct de vedere contabil, intrarea intr-o asociatie a unei firme producatoare de produse hand-made(microinteprindere, 3% impozit pe venit) ca membru, nu fondator?
Multumesc
Din punct de vedere contabil se fac inregistrarile contabile pe baza documentelor.
Din punct de vedere administrativ si juridic se poate face majorare de capital sau cesiune de parti sociale.
Mai multe detalii gasiti aici
www.avocatnet.ro/content/for...
Link-ul pe care mi l-ati dat ma duce tot la aceasta pagina
Nu este vorba de intrarea unui asociat intr-ul SRL, ci de un SRL(microinteprindere, asociat unic) care vrea sa devina membru al unei asociatii de mici mestesugari. Ce implicatii contabile ar avea acest lucru?
Multumesc