Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,
Poate fi executata silit o persoana care locuieste intr-un apartament pe numele parintilor decedati? Mentionez ca nu s-a dezbatut mostenirea nici acum dupa 10 ani de la decesul parintilor.
Intre timp s-au acumulat datorii la intretinere si a fost actionat in instanta.
Poate fi scos la vanzare de catre executor un bun care nu apartine in mod legal datornicului?
Multumesc
Mai devreme sau mai tarziu se va ajunge la executarea locuintei. Datornicul a acceptat tacit mostenirea, e nevoie doar ca instanta sa constate ca debitorul e mostenitorul unei case.
Impotriva cui s-a indreptat asociatia ?Daca direct impotriva celui dator si nu l-au chemat la judecata pe decedat, se afla pe drumul cel bun.