Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Documentul care atesta proprietatea asupra unui ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Documentul care atesta proprietatea asupra unui autoturism

Buna ziua
Ma confrunt cu urmatoarea situatie:
O firma debitoare ( sa o numim X) instraineaza un autoturism catre o persoana fizica Y care se intampla sa fie administratorul firmei X. Demonstreaza acest fapt prezentand factura fiscala . La impozite si taxe locale si la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor Alba autoturismul apare inregistrat in continuare pe firma X. Impozitele datorate pt autoturism sunt platite la zi. Cine este proprietarul?
Proprietar este Y.

La taxe locale X nu a radiat automobilul si Y nu l-a inregistrat. Sa se prezinte cu documentele la taxe locale si se opereaza modificarea.