Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin de identitate, valabilitate pentru calatorie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin de identitate, valabilitate pentru calatorie in strainatate

Buna ziua!

Pot calatori in strainatate cu buletinul de identitate in ultimile 6 luni de valabilitate?

Mai exact, pe 28 iunie 2015 trebuie sa calatoresc in Italia pentru 2 saptamani, iar buletinul meu expira pe 19 octombrie 2015.
Puteti călători linistit.