avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin de identitate, valabilitate pentru calatorie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin de identitate, valabilitate pentru calatorie in strainatate

Buna ziua!

Pot calatori in strainatate cu buletinul de identitate in ultimile 6 luni de valabilitate?

Mai exact, pe 28 iunie 2015 trebuie sa calatoresc in Italia pentru 2 saptamani, iar buletinul meu expira pe 19 octombrie 2015.
Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 12:34, 19 Ianuarie 2015
Puteti călători linistit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, AndreeaMelaniaIG AndreeaMelaniaIG Pot calatorii in UE: respectiv Belgia si Olanda daca imi expira buletinul in octombrie? Durata calatoriei de 10 zile. (vezi toată discuția)
Reinnoire carte de identitate SebastianMich SebastianMich Am o întrebare :) Sunt in Italia de 10 anni si mia scăzut cartea de identitate de 1 an dar pașaportul este valabil. Daca vreau sa merg in Romania îmi ... (vezi toată discuția)
Intrarea în românia cu copilul minor ! Rebeccabia Rebeccabia Mia expirat pașaportul la fata de 4 ani fiind rezidență în italia și având buletin de italia pot pleca cu ea în românia (vezi toată discuția)