avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Pierdere statut microintreprindere srl-d
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Pierdere statut microintreprindere srl-d

Buna ziua,

Au trecut 3 ani de la infiintarea unui srl-d . Stiu ca acum se pierde statutul de microintreprindere si facilitatile srl-d ( scutirea privind plata contrib datorata de angajator pentru cas si accidente de munca ). Imi puteti spune ce trebuie declarat sau care e procedura de urmat in acesta situatie?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Scutire cas srl-d elenailie elenailie Buna ziua, as vrea sa stiu cat timp este o SRL-D infiintata in mai 2013 scutita de plata CAS ? Multumesc , o zi buna! (vezi toată discuția)
Scutire plata cas angajator pentru srl-d danielas78 danielas78 O societate s-a infiintat ca SRL-D in luna decembrie 2014. Din pacate nu a notificat in scris OTIMMC priviind infiintarea sa ca microintreprindere cf.art.4 ... (vezi toată discuția)
Srl-d cordis claudia cordis claudia Va rog sa-mi spuneti care sunt contributiile pe care le plateste un angajator srl-d pentru un angajat cu salariul minim pe economie si comparativ un srl normal (vezi toată discuția)