Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare, inchidere srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare, inchidere srl

Buna ziua.
Daca nu se depun declaratiile 100, 300 cu 0 pe mai multe trimestre si nu s-au platit datoriile SRL ul intra la inactivi?se suspenda automat?trebuie depus o cerere undeva?Nu are salariati, nu are achizitii, vanzari, Administratorul care e si asociatul unic e plecat din tara...
De inchis cu datorii la stat, banca nu se poate sau?
Cum se poate inchide, suspenda?
Va multumesc.
decizia asociatului unic inregistrata la ORC.
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc, dar daca firma are datori la stat in principiu, contributii si impozite neplatite se poate cere suspendarea la ORC?
si ce sa fac sa mai depun declaratia 100 cu 0, si Bilant pe 2014?