Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 identificare cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

identificare cod CAEN

Buna ziua
Spunet-mi va rog, carui cod CAEN ii apartin lucrarile de constructii de complexe pentru petrecerea timpului liber.
Multumesc
4120 Lucrări de construcţie a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale:
-case pentru o singură familie
-clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn)
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale:
-clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc
-spitale, scoli, clădiri de birouri
-hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante
-clădiri pentru aeroporturi
-săli de sport şi similare
-garaje, inclusiv garaje subterane
-depozite
-edificii religioase
-asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente

Această clasă exclude:
-ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton, vezi diviziunile 16 şi 25
-construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor, vezi 4299
-activităţi de arhitectură şi de inginerie, vezi 711
-servicii de management al proiectelor pentru construcţii, vezi 711
multumesc tare mult. Sa inteleg ca se incadreaza in 4120, alaturi de hoteluri, centre comerciale, sali de sport si similare.
cu stima