avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CAEN-explicatii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CAEN-explicatii

Explicatiile din codul CAEN sunt cu caracter obligatoriu si exact?
Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 12 Ianuarie 2010
cristian.ghinet, utilizator
Cel mai recent răspuns: cristian.ghinet , utilizator 18:11, 12 Ianuarie 2010
Mai bine exprimati cazul concret si o sa primiti un raspuns mai adecvat la intrebarea dumneavoastra.
De exemplu:
CAEN 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliara:

Aceasta clasa include:
- dezvoltarea proiectelor de constructii, pentru cladiri rezidentiale si nerezidentiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice si fizice pentru realizarea proiectelor de constructii in vederea vanzarii ulterioare.

Aceasta clasa exclude:
- constructia de cladiri, vezi 4120
- activitati de arhitectura si de inginerie, vezi 711
- servicii de management al proiectelor privind constructia de cladiri, vezi 711

Ceea ce scrie este de urmat exact (precis) fara alte adaugiri sau pot adauga alta activitate care nu contravine cu ceea ce exclude si care nu se gaseste in alte coduri?
Bineinteles, activitatea are o legatura cu acest cod.

Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 12 Ianuarie 2010
cristian.ghinet, utilizator
Au caracter obligatoriu
Angel 2007 a scris:

Au caracter obligatoriu


Va multumesc!

As dori sa stiu in ce numar de monitor Oficial sau unde au fost publicate pentru a le putea achizitiona.
Va multumesc!

Am fost pe la librarii dar nu le prea gasesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Explicatie caen 4110 dezvoltare (promovare) imobiliara Oranina Dumitru Oranina Dumitru VA ROG SA-MI SCRIETI SI MIE EXPLICATIA COMPLETA LA CODUL CAEN 4110 DEZVOLTRE (PROMOVARE) IMOBILIARA CA NU AM CARTEA CU EXPLICATII SI NU GASESC NICI PE ... (vezi toată discuția)
Dezvoltator imobiliar olteanu.adriana olteanu.adriana Buna ziua, Am un teren pe care suntem 3 proprietari si dezvoltam un proiect imobiliar cu 9 apartamente; cum pot vinde acele apartamente? Tb sa devin persoana ... (vezi toată discuția)
Identificare cod caen greensea greensea Buna ziua Spunet-mi va rog, carui cod CAEN ii apartin lucrarile de constructii de complexe pentru petrecerea timpului liber. Multumesc (vezi toată discuția)