Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare diploma studii superioare din Republica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare diploma studii superioare din Republica Moldova

Buna seara,
Ma puteti lamuri va rog cum trebuie sa procedez sa-mi echivalez diploma de studii superioare emisa de Ministerul Invatamantului din Republica Moldova in anul 1990 ? Mentionez ca am cetatenie romana.
Multumesc.
Echivalarea studiilor efectuate în străinătate de cetăţenii români se face de catre Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor din cadrul Ministerului Educatiei Nationale.

Detalii gasiti aici:
[ link extern ]