Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... plangere contraventionala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

plangere contraventionala

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti daca se poate formula plangere contraventionala impotriva unui proces verbal de constatare a conditiilor igienico-sanitare in baza caruia s-a emis o decizie de suspendare temporara a activitatii unui obiectiv?
Se poate si este si indicat!
Care este baza legala? Ordonanta 2 stabileste conditii doat pt proces verbal de constatare a contraventiei si aplicare a sanctiunii.
In plus, decizia a fost emisa iin iunie 2014 si contestatia a fost depusa acum
~ Conținut șters la cerere ~
nu este un proces verbal de constatare a contraventiei si de aplicare a sanctiunii, este vorba de plangere contraventionala fata de un proces verbal de constatare a conditiilor igienico-sanitare in baza caruia s-a emis decizie de suspendare temporara a activitatii...intre timp, s-a emis, la solicitare, si decizie de reluare a activitatii