Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere de la stat si concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere de la stat si concediu

Buna ziua. Toata luna decembrie am fost in concediu(de risc maternal 1/2 de luna apoi in prenatal).Unde am lucrat, se platea la numarul de zile, iar luna decembrie are 23 de zile lucratoare din care 3 zile au fost libere de la stat. Concediu mi-a fost platit pt. 20 de zile.Ce se intampla cu celelalte 3 zile, cum sunt pontata(bani nu am luat pe ele)?
Luna decembrie 2014 a avut 20 zile lucratoare pentru sectorul privat şi 18 zile lucratoare pentru bugetari - de fapt , tot 20 de zile lucratoare, intrucat 24 si 31 s-au recuperat sau se va recupera.