avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Liber sarbatori legale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Liber sarbatori legale

Buna ziua ,

As vrea sa stiu cum se procedeaza in cazul acordarii de liber atunci cand s-a lucrat in zi de sarbatoare legala in tura de 12 h.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 24 Ianuarie 2015
Se va ponta persoana in cauza in liber.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariati care lucreaza in ture de cate 12 h buna ziua, am urmatoarea ... anymaryh anymaryh salariati care lucreaza in ture de cate 12 h Buna ziua, Am urmatoarea situatie, si va rog sa ma ajutati : 1). Pana in dec 2022 se lucra pe ture 12/24 , ... (vezi toată discuția)
Prestare munca normata in aceeasi zi in care incepe co ContSters309014 ContSters309014 Buna ziua, Am o problema in ceea ce priveste faptul ca in ziua când am intrat in CO planificat am prestat un numar de 7 ore de munca in regie. Cum este ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,daca lucrezi in ture 12/24-12/48 iar ultima tura fiind ... Justme1701 Justme1701 Buna ziua,daca lucrezi in ture 12/24-12/48 iar ultima tura fiind vineri noapte 14 aprilie,si duminica si luni este zi libera pentru toata lumea din firma,este ... (vezi toată discuția)