Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suspendare PFA - declaratia 200
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suspendare PFA - declaratia 200

Buna ziua,

In luna Iulie 2014 am decis sa suspend acitivitatea pfa-ului (sistem real), iar contabila m-a ajutat la completarea actelor, printre care si declaratia 200.
Am trecut 0 pentru venitul estimat deoarece actele erau depuse dupa suspendarea activitatii si nu urmam sa mai am venituri.
Mentionez ca am sediul fiscal intr-un oras si sediul social in alt oras.
A depus cineva din partea mea documentele, declaratia 200 a fost acceptata, stampilata etc. dar declaratia 220 trebuia depusa acum, in ianuarie 2015.
De data asta situatia s-a schimbat iar doamna de la ghiseu a spus ca va trebui sa platesc penalizari pentru ca am depus 200-ele in 0 si cifrele nu coincid cu cele de pe 220-ul depus acum in ianuarie. (desi am un 200 depus la inceputul lui 2014 cu estimarile facute).
Daca ma puteti ajuta cu informatii, daca am procedat corect/daca am gresit, cum anume as putea corecta, as aprecia foarte mult!

Va multumesc!
In mesajul de mai sus am inversat din greseala cele doua declaratii.
De fapt declaratia 220 a fost depusa cu 0 dupa suspendare.