Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Crestere pensii in 2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Crestere pensii in 2015

Buna ziua,
Am si eu o intrebare : pensiile militare de urmasi nu cresc cu 5% in 2015 ?
Toate pensiile au crescut prin majorarea valorii punctului de pensie de la 790,7 la 830,2.
Deci si pensiile de urmas.
asa am inteles si eu din lege dar Soacra mea cand a incasat pensia pentru luna Ianuarie a primit exact ca si pana acum fara nici un leu in plus. in cazul acesta ce este de facut ?
Precizati,din cupoanele de pe lunile,decembrie 2014 si ianuarie 2015:
Punctajul mediu anual si pensia bruta.
din cate stiu eu la pensiile militare nu se calculeaza punctaj mediu anual, am sa ma uit pe talon sa vad exact. pensia bruta este de aproximativ 1800 lei