Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozitul pe proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozitul pe proprietate

subiectul intrebarii mele e un teren extravilan agricol pentru care am achitat impozitul la zi la primaria din localitatea unde am domiciliu(comuna), insa in urma delimitarii teritoriale acesta face parte din teritoriul municipiului din apropiere ,unde sunt obligat sa il inregistrez ,insa problema e ca pentru inregistrare mi se cere sa platesc impozit pe 5 ani in urma plus penalitati ,acesta fiind mult mai mare la municipiu. Repet eu sunt la zi cu impozitu pe acel teren la primaria comunei unde am domiciliu si ma simt neindreptatit sa platesc inca un impozit la municipiu pe 5 ani in urma plus penalitati ,care ar fi demersul legal pentru o astfel de problema?
va multumesc!
Cine se face vinovat de stuatia actuala?
Cine a gresit cand a inscris terenul la comuna, nu la municipiu?