Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte finante SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte finante SRL-D

am infiintat un srl-d....in cat timp trebuie sa merg la finante si daca mai trebuie sa platesc ceva la finante...multumesc
Trebuie sa faceti notificare pt Oficiul teritorial pentru intreprinderi mici si mijlocii Iasi, declaratia impozit in aprilie, salarii, daca aveti salariati, in fct de cum ati declarat lunar sau trimestrial, veti avea si contributiile, declaratia 010 la Finante cu revisal si copie contract de munca pt primul salariat, DACA AVETI. Declarare firma la ITM cu REVISAL la primul salariat, declarare firma Impozite si Taxe. autorizatie Primarie, dupa caz.