avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte finante SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte finante SRL-D

am infiintat un srl-d....in cat timp trebuie sa merg la finante si daca mai trebuie sa platesc ceva la finante...multumesc
Cel mai recent răspuns: ROXANA IONELA COJOC (HRISOVESCU) , Consilier juridic 15:18, 2 Februarie 2015
Trebuie sa faceti notificare pt Oficiul teritorial pentru intreprinderi mici si mijlocii Iasi, declaratia impozit in aprilie, salarii, daca aveti salariati, in fct de cum ati declarat lunar sau trimestrial, veti avea si contributiile, declaratia 010 la Finante cu revisal si copie contract de munca pt primul salariat, DACA AVETI. Declarare firma la ITM cu REVISAL la primul salariat, declarare firma Impozite si Taxe. autorizatie Primarie, dupa caz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 010 , 150 & parola revisal online romausrl romausrl Buna seara, Sunt complet confuz, am 22 ani iar recent mi-am infiintat o firma ( prestari servicii - caen: 8299 ) La inregistrare am solicitat sa nu fiu ... (vezi toată discuția)
Putin ajutor/... ce urmeaza? florink florink buna ziua ! V-as ruga sa ma ajutati cu niste informatii. De curand am infiintat o societate comerciala. Am apelat la o firma de infiintari societati, ... (vezi toată discuția)
Indrumare completare formular onrc vector fiscal anexa1 marius_iorga marius_iorga Buna seara.asa cum spune si numele topicului,in ziele urmatoare urmeaza sa infiintez un srl,microintreprindere,neplatitor de tva,impozitata pe venituri.care va ... (vezi toată discuția)