Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Noutati legislative in domeniul asigurarilor sociale, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Noutati legislative in domeniul asigurarilor sociale, somaj etc.

In Monitorul Oficial al Romaniei, partea I , nr.83/30.01.2015, a fost publicat Ordinul privind aprobarea Procedurii de efectuare a plăţii restituirilor prevăzute de Legea nr. 126/2014 pentru modificarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor, precum şi pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizaţie pentru creşterea copilului, precum şi a instrucţiunilor de aplicare a prevederilor art. II-IV din Legea nr. 126/2014 pentru modificarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor, precum şi pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizaţie pentru creşterea copilului.
Este vorba de Ordinul MMFPSPV nr. 2396 / 18.12.2014 care nu a aparut pana acum pe nici un site de specialitate.