avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Noutati legislative in domeniul asigurarilor sociale, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Noutati legislative in domeniul asigurarilor sociale, somaj etc.

In Monitorul Oficial al Romaniei, partea I , nr.83/30.01.2015, a fost publicat Ordinul privind aprobarea Procedurii de efectuare a plăţii restituirilor prevăzute de Legea nr. 126/2014 pentru modificarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor, precum şi pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizaţie pentru creşterea copilului, precum şi a instrucţiunilor de aplicare a prevederilor art. II-IV din Legea nr. 126/2014 pentru modificarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor, precum şi pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizaţie pentru creşterea copilului.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:19, 2 Februarie 2015
Este vorba de Ordinul MMFPSPV nr. 2396 / 18.12.2014 care nu a aparut pana acum pe nici un site de specialitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Norme aplicare legea 126/2014 anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog, imi puteti spune daca au mai aparut normele de aplicare a legii 126 din 2014 ? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Amnistia fiscala pentru mame legea 126/2014 Denisa1786 Denisa1786 Buna ziua! Va rog daca ma poate ajuta cineva! In luna Septembrie 2014 s-a dat legea Amnistiei Fiscale pentru mame Legea 126/2014,dar in continuare noua ni se ... (vezi toată discuția)
Decizie restituire plati necuvenite cic DeliaCristina DeliaCristina Buna ziua! Am nevoie de ajutorul dumneavoastra. Am primit o decizie pentru restituire plati necuvenite, deoarce mi-a fost platita ultima luna de concediu ... (vezi toată discuția)