Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Alegere cod CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Alegere cod CAEN

Ce cod CAEN se foloseste pentru urmatoarele activitati: masaj si reflexoterapie, nutritie, cosmetica si ingrijirea corpului?
8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Această clasă include:
-activităţi referitoare la sănătatea umană, ce nu sunt efectuate în spitale sau de către medici sau dentişti cum sunt:
-activităţi ale infirmierelor, moaşelor, fizioterapeuţilor sau a altor paramedici în domeniul optometriei, hidroterapiei, masajului medical, ergoterapiei, logopediei, homeopatiei, chiropracticii, acupuncturii etc.
Aceste activităţi pot fi efectuate în clinici medicale, de tipul celor ataşate întreprinderilor, şcolilor, azilelor de bătrâni, sindicatelor şi confederaţiilor sindicale şi în centre de sănătate, altele decât spitalele, precum şi în cabinete particulare sau la domiciliul pacienţilor.

9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Această clasă include:
-activităţi de spălare a părului, aranjare şi tuns, coafat, vopsit, nuanţat, ondulat, îndreptat şi activităţi similare, pentru bărbaţi şi femei
-bărbierit şi aranjarea bărbii
-masaj facial, manichiură şi pedichiură, machiaj etc.

Pentru nutritie trebuie sa specificati ce activitate doriti sa desfasurati.