Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conditii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conditii de munca

pana in anul 2001 in cadrul PETROM au fost locuri de munca incadrate in grupa 2-a de munca,aceasta grupa nemaicontinuand dupa .In scimb au ramas sporurile cu character permanent,munca grea 20% si pericol in unele cazuri.intrebarea este daca se poate castiga in instanta dreptul la conditii deosebite dupa 2001.
Nu cred ca aveti sanse sa obtineti asa ceva, din 2001 . Actiunea dvs probabil va fi respinsa ca fiind prescrisa.