avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca in Germania

buna seara....am observat ca nu poti sa muncesti in afara tarii fara formularul A1 .pentru ca nu am activitate in tara 3-4 luni nu pot primi A1.....ce ma sfatuiti sa pot lucra in germania cu muncitori angajati in romania? multumesc:

Alte discuții în legătură

Cat ma costa asigurari medicale germania dan-sibiu dan-sibiu buna seara ...am un SRL-D [ constructii ] si am o oferta de munca in Germania ..dar firma e din Romania pot sa lucrez afara cu muncitori proaspat angajati ... (vezi toată discuția)
Detasare pe baza formularului a1 nicostaicu nicostaicu Buna seara Va rog daca ma poate ajuta cineva referotor la detasarea angajatilor pe baza formularului A1? O firma cu sediul in Romania, detaseaza oameni pe ... (vezi toată discuția)
Formularul a1 nicoletavaly nicoletavaly Va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Am un prieten care munceste in Italia intr-un santier naval de mai bine de 10 ani. Vazand ca sunt firme ... (vezi toată discuția)