Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salariu vs concediu fara plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salariu vs concediu fara plata

Buna ziua, incepand cu data de 9 ianuarie sunt in concediu fara plata pana la data de 10 februarie . In fiecare luna mi se pune poprire pe salariu mai exact 1/2 din el . Cum se v-a calcula poprirea pe luna ianuarie - la valoarea intregului salariu sau doar la cele 8 zile lucrate .Va multumesc anticipat
Acolo unde nu este, nici Dumnezeu nu cere, cu atât mai puțin executorul. Dacă dumneavoastră primiți salariul pe 8 zile, cum s-ar putea calcula poprirea pentru întreg salariu? De unde-ar putea lua angajatorul sau banca, terțul poprit, restul de bani pentru a-i trimite executorului? Procentul se calculează numai la suma pe care salariatul o are de primit, în luna respectivă.