Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzarea unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzarea unui SRL

Cum se procedeaza cand vrei sa vinzi un SRL unei persoane fizice.
Se face ctr de cesiune parti sociale, decizia asociatului unic/ hot aga de cesiune, actualizare act constitutiv, declaratie nou asociat ca poate detine calitatea de asociat/administrator, inregistrare la Registrul Comertului.