Forum Discuţii juridice Executare silită Incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Incuviintare executare silita

Am primit somatie de executare si imi spun ca anexeaza incheierea instantei prin care se incuvinteaza executarea silita, copie dupa certificat titlu executoriu si somatie.
Din aceste 3 acte nu am gasit in plic decat somatia, nu am incheierea instantei cu toate ca e mentionata cu numar si ca ar fi emisa in 29.01.2015 si nici titlu executoriu. Am un numar pe care il declara contract dar nu stiu cu ce banca. Executorul spune ca emite executarea la cererea EOS KSI. Eu nu am semnat niciun contract cu EOS iar o hartie orin care vreo banca sa fi cesionat sau mandat EOS cu vreun contract de al meu nu exista.
Credeti ca e o somatie de executare serioasa sau cineva isi bate joc de mine? Executorul trecut ca nume exista dar nu am niciun act prin care sa inteleg ce sa platesc, cine plateste fara a sti daca suma e certa, lichida, exigibila.
Pe portal nu apare ca s-ar fi solicitat la judecatorie vreo incuvintare executare cum scrie in adresa executorului.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!

Firma mentionata de dvs este recuperator
Somatia de plata nu contine datele care precizeze de unde rezulta debitul in sarcina dvs?
Luati legatura cu firma,pentru a indeparta posibilitatea executarii silite asupra bunurilor dvs
Daca executorul exista atunci care este participatia si a firmei mentiuoinate de dvs
Este ceva neclar in precizarile dvs
Conform ultimilor modificari legislative,incuviintarea executarii silite intra in responsabilitatea executorului judecatoresc- fara a mai fi necesara parcurgerea procedurii in instanta