Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant ONG - semnatari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant ONG - semnatari

Bilantul contabil al unui ONG fara activitate in utlimii 6 ani , fara contabil, ci numai cu un presedinte, poate fi semnat numai de acesta ( ca si cel ce l-a intocmit ) chiar daca nu este de specialitate ( adica economist, expert contabil , autorizat ). Formularul de bilant nu valideaza bilantul dc nu este mentionata calitatea celui ce a intocmit bilantul si ma gandesc dc e correct sa fie trecut numele presedintelui ca si persoana im,puternicita, chiar dc nu are studii de specialitate.
Ce parere aveti ? Multumesc
Bilantul trebuie intocmit si semnat de catre un contabil autorizat membru ceccar cu care incheiati un contract de prestari servicii contabile pentru cateva ore cat ii ia sa faca aceasta treaba.