Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Laborator prajituri la comanda
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Laborator prajituri la comanda

Buna ziua, intentionez sa imi deschid un mini laborator de productie torturi si prajituri la comanda, as dori sa stiu ce autorizatii trebuie sa am. Laboratorul vreau sa mi-l deschid in apartament, doar eu,administratorul, sa lucrez fara a fo angajata (am curs de cofetar patiser).
Am fost la DSV si mi-au spus, in mace, cam ce trebuie sa presupuna spatiul pentru a putea primi autorizarea din partea lor, aici nu vor fi probleme.
Dar nu stiu ce alte avize trebuie sa primesc si cea mai mare problema a mea este daca trebuie sa schimb destinatia spatiului de locuit in spatiu de productie sau comercial si ce presupune acest lucru.
Multumesc frumos si va rog, daca puteti, sa ma ajutati cu cateva informatii.
Buna ziua,
Va va trebui fie un SRL (forma spre care va indemn) fie PFA.
Dupa infiintarea societatii va sfatuiesc sa va adresati in scris DSV, DSP, Pompieri, solicitatand in scris raspunsul.
Buna ziua, am infiindat un SRL,la care trebuie sa schimb obiectul principal de activitate in productia de produse zaharoase (ceva de genul, nu stiu exact codul CAEN), am fost la DSV si am discutat, mi-au spus ce am de facut sa fie ok pentru ei, in afara de ei mai trebuie autorizatii de la Pompieri, SANEPID, Mediu si acordul de functionarede laprimarie? sau nu de la toate acestea?