Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Locuiesc in Germania, dar am masina inmatriculata in Romania. Dupa legile din Germania sunt obligat sa inmatriculez masina pe Germania. Masina are taxa platita in 2008 si nerecuperata, daca o inmatriculez in Germania pot recupera taxa fiindca am scoso din parcul auto national?
Daca aveti Aufenthaltsrecht, o solutie foarte buna este sa vindeti autoturismul aici, in Romania, veti lua un pret bun daca aveti taxa de poluare platita si nerecuperata.
Si cumparati un autoturism in Germania, inmatriculat acolo.