Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Cu marfa pana in Grecia
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Cu marfa pana in Grecia

Buna ziua.
O firma, dar nu de transport, ci pe cont propriu trebuie sa duca marfa inapoi storno in grecia. Trece masina cu soferul prin Bulgaria si Macedonia.
Trebuie platite vama pentru ele sau??ce acte are nevoie sa aibe la el in timpul drumului?
Nu ca merg si pentru semnare acte, deci oricum trebuie mers si atunci sa nu merga cu masina goala asi trimite marfa innapoi.
Deci Aviz si Factura e suficient sau mai trebe si altceva?