Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Numar EORI
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Numar EORI

Buna Ziua,

Ma poate sfatuii cineva in vederea obtinerii unui numar EORI?
Mentionez ca imi trebuie in vederea "vamuirii" coletului cu lucruri personale trimise din afara UE (Asia) o data cu relocarea mea in inapoi in tara.

Compania de relocare ofera acest serviciu la un pret foarte piperat, pe care nu mi-l permit datorita faptului ca, in prezent, nu am un loc de munca.

Multumesc in avans.
Catalina
Buna seara,

raspunsul se afla undeva pe site-ul Directiei Generale a Vamilor

[ link extern ]

Acum cativa ani m-am dus personal sa depun cerere pentru acest numar, la sfarsitul anului trecut trebuia reinoita cererea...

Sper sa va ajute...