Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare bani

Buna ziua,
Acum 1 an si cateva luni am virat catre cineva o suma de bani prin transfer bancar. Am crezut ca este vorba de o persoana de incredere..... Ca si specificatie la pe ordinul de plata am trecut "Transfer suma"...
Se pot recupera acesti bani?
Aveti probe ,martori care sa confirme sustinerile dvs ?
Initial notificati beneficiarul imprumutului sa restituie suma,sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta de judecata
Am dovada extrasului de cont
Poate spune ca este cadou. Cum intentionati sa demonstrate ca este vorba de imprumut?
La fel cum demostraeaza ca este vorba de cadou
Problema e ca nu paratul ar trebui sa dovedeasca ca e cadou, ci dvs ca ati imprumutat.