avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare bani

Buna ziua,
Acum 1 an si cateva luni am virat catre cineva o suma de bani prin transfer bancar. Am crezut ca este vorba de o persoana de incredere..... Ca si specificatie la pe ordinul de plata am trecut "Transfer suma"...
Se pot recupera acesti bani?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:26, 15 Februarie 2015
Aveti probe ,martori care sa confirme sustinerile dvs ?
Initial notificati beneficiarul imprumutului sa restituie suma,sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta de judecata
Am dovada extrasului de cont
Poate spune ca este cadou. Cum intentionati sa demonstrate ca este vorba de imprumut?
La fel cum demostraeaza ca este vorba de cadou
Problema e ca nu paratul ar trebui sa dovedeasca ca e cadou, ci dvs ca ati imprumutat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorie neplatita PopH PopH Buna seara, Am nevoie de parerea dumneavoastra. Am facut un imprumut in banca de 6000 euro din care 3600 i-am cheltuit pe achizitionarea unei masini, de ... (vezi toată discuția)
Bani împrumutați! Alexandru0312 Alexandru0312 Bani împrumutați! Buna ziua, Acum ceva timp am împrumutat o persoana cu suma de 500 lei. Împrumutul s-a facut prin transfer bancar, discutie ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am imprumutat pe cnv cu o suma destul de mare de bani, peste 20.000 de euro ... andreea27 andreea27 Buna seara! Supun atenției dvs.urmatoarea situație. Am imprumutat pe cnv cu o suma destul de mare de bani, peste 20000 de euro.Singura dovada a ... (vezi toată discuția)