Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratie depun - contract drepturi de autor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratie depun - contract drepturi de autor

Va salut. Am contract de munca cu 8 ore pe zi. In 2014 am avut si un contract cu o alta firma, pentru realizarea unei activitati punctuale, pentru care am fost platit prin contract de colaborare, in baza codului civil.

Contributiile au fost retinute si achitate de firma respectiva.

Nu sunt PFA!!!!

Trebuie sa mai depun si eu vreo declaratie? Daca da, ce termen are?

Multumesc
Daca v a retinut tot, nu aveti nici o obligatie
Daca v-a retinut doar 10 % impozit, trebuie sa depuneti D 220 pana pe 25.05 cu diferenta ( 6 %)