avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratie depun - contract drepturi de autor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratie depun - contract drepturi de autor

Va salut. Am contract de munca cu 8 ore pe zi. In 2014 am avut si un contract cu o alta firma, pentru realizarea unei activitati punctuale, pentru care am fost platit prin contract de colaborare, in baza codului civil.

Contributiile au fost retinute si achitate de firma respectiva.

Nu sunt PFA!!!!

Trebuie sa mai depun si eu vreo declaratie? Daca da, ce termen are?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 17:49, 27 Februarie 2015
Daca v a retinut tot, nu aveti nici o obligatie
Daca v-a retinut doar 10 % impozit, trebuie sa depuneti D 220 pana pe 25.05 cu diferenta ( 6 %)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ca persoana fizica pot colabora cu mai multe firme (zeci de firme) interflo interflo Doresc ca persoana fizica sa colaborez cu mai multe firme, sa zicem zeci de firme. Acestor firme le voi presta servicii, concret le voi aduce clienti, iar in ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200 s.c. MIRA ECO GROUP s.r.l. s.c. MIRA ECO GROUP s.r.l. Buna ziua! In cursul anului 2011 am realizat venituri suplimentare celor din salariu, in baza unui contract pe care l-am incheiat undeva prin noiembrie - ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale pfa Draghia Draghia Buna ziua, Va rog sa-mi acordati un sfat util in legatura cu declaratiile fiscale pe care trebuie sa le depun ( termene) in calitate de PFA. Va mentionez ... (vezi toată discuția)