Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sesizare.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sesizare.

Fiica mea este acuzata pe nedrept ca a luat portofelul unei colege de camera din camin,ea nefiind vinovata a chemat politia,colega de camera a umplut scoala ca fiica mea este hoata si a facut o de ras,ce trebuie sa fac in acest caz,doresc sa fac o sesizare,va multumesc.
Care este concluzia politiei?
Dvs impotriva cui intentionati sa faceti sesizare ?
Colega de camera,probabil sub impulsul momentului a discutat in cercul de prieteni situatia cu care s-a confruntat
Este de preferat sa analizati responsabil eventuale demersuri astfel incat demersurile sa nu genereze stari conflictuale,antipatii
Eventual puteti solicita dirigintelui sa comporte o discutie cu eleva in cauza
Politia a zis ca nu poate sti cine a furat portofelul si nu o poate acuza pe ea deoarece nu are probeO sesizare impotriva acelei fete deoarece o face de ras pe fiica mea.