avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Completare declaratia 088
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Completare declaratia 088

Pct. 4 din declaratia 088 : daca bifezi ca este depusa declaratia pe proprie raspundere ca desfasori activitate la SEDIU SOCIAL SI / SAU SEDIU SECUNDAR :
daca ai declarat activitate doar la punct de lucru (nu si la sediu) te obliga sa alegi un cod CAEN si pentru sediu.
Cum se poate daca la sediu nu e declarata activitate?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters256771 , utilizator 16:12, 20 Februarie 2015
:O

Ce ati facut? Ati trecut caen-ul de pe CUI? De la administratie v-a zis ca e ok asa?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare activitati DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua tuturor celor care au bunavointa sau curiozitatea de a-mi citi topicul, Ceea ce doresc sa intreb este urmatorul lucru: cand pe obiectul de ... (vezi toată discuția)
Sediu social fara activitate si platitor de tva mihaidp mihaidp Buna dimineata, Imi deschid o firma. Sediul social este apartamentul in care locuiesc si vreau sa-l declar fara activitate. Vreau ca firma sa fie platitoare ... (vezi toată discuția)
Stabilire temporara sediu social srl la cab de avocat ContSters79137 ContSters79137 Am un client care imi solicita stabilirea temporara a sediul unei SC la sediul cabinetului meu. Aveti idee ce acte imi cere registrul comertului, in afara ... (vezi toată discuția)