avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In ce conditii se cere PUD?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In ce conditii se cere PUD?

Buna ziua.

Am un teren infundat 21x51 cu un drum de acces de 4 metri latime si 60 metriu lungime.

O sa mi se ceara oara PUD daca depun pentru certificat de urbanism?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 16:33, 19 Februarie 2015
incercati sa solicitati un CF urbanistic pentru informare sa vedeti ce va solicita cei de la primarie,??!!! acolo scriu tot ce trebuie facut , ce regim are zona respectiva....
Succes

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Construire pe teren ingust - front stadal 11ml wai wai Buna ziua, Rog a fi consiliat, daca este posibil, in urmatoarea speta: - sunt in faza cumpararii unui teren cu urmatoarele caracteristici: 300 mp, front ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie george1969 george1969 Buna ziua , Am in proprietate un teren in loc Calinesti Arges in suprafata de 1456m patrati .Acest teren are o deschidere la drumul national de 6.5 metri ... (vezi toată discuția)
Sfat juridic achizitionare teren langa drum national roland81 roland81 Buna ziua! Situatia este urmatoarea: am gasit un teren in Crevedia, la drumul national, la un pret acceptabil. Terenul are forma unui dreptunghi, cu ... (vezi toată discuția)