Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Retinerea permisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Retinerea permisului de conducere

Buna ziua. Azi, 19/02/2015 am fost oprit de un echipaj de politie, in Cluj Napoca si mi-a fost retinut permisul pe motiv ca am trecut pe culoarea rosie a semaforului.
Nu am recunoscut fapta deoarece semaforul avea culoarea galbena cand am trecut eu pe langa el si la un metru in fata mea era inca o masina care nu a fost oprita. Doresc sa contest procesul verbal si sa imi recuperez permisul si amenda.La rubrica alte mentiuni,este trecut "Nu recunosc fapta", procesul este semnat. As avea sanse sa reusesc?Care ar fi costurile? Mentionez ca am avut inca doua persoane in masina, martori.
PaulRus, utilizator
slabe șanse...
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua. In primul rand multumesc pentru raspuns, in al doilea rand, la alte mentiuni este precizat "Nu recunosc fapta'' iar procesul este semnat. Ma ajuta in vreun sens?
~ Conținut șters la cerere ~