Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate si fiscalitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate si fiscalitate

Buna seara.
Firma pentru care lucrez, a primit o factura de la un furnizor care premiaza firma cu suma de 186 lei cu TVA pentru ca vinde in magazin toata gama de produse a furnizorului. Factura este datata ianuarie 2015, iar premierea se refera la perioada 10.11.-31.12.2014. Va rog sa ma ajutati cu formulele contabile pentru lunile decembrie 2014 si ianuarie 2015.
Va multumesc anticipat
daca factura este pe luna ianuarie intocmita, o inregistrati pe ianuarie,nu conteaza ca se refera la o alta perioada,ca si alte venituri