Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Info angajare avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Info angajare avocat

Bună ziua. IÎntr-una proces de inselaciune cu uz de fals, înprima iinstanțăiîn camera preliminara fond a fost numit un avocat din oficiu.se poate ca acest avocat sa fie schimbat la solicitarea mea cu un avocat angajat de mine ?
Da la urmatoarea intrevedere cu judecatorul solicitati termen pentru angajare aparator sau poate sa se prezinte aparatorul la acel termen.
Întrebarea mea este dacă la prima înfățișare pot cere alt termen pt am angaja un avocat, menționez ca fapta a fost recunoscuta în totalitate încă din faza de urmărire. Și mai menționez ca fapta a fost în 2008 și încă de la acel moment a fost recunoscuta.