Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cate luni de inchisoare faci la un an de pedeapsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cate luni de inchisoare faci la un an de pedeapsa

sotul meu are de facut un an de inchisoare a facut deja trei luni si e la regim deschis nu are nici un raport si munceste ce sanse are sa iasa inainte de un an are de platit si 4500lei despagubiri la scoala de unde a furat ai afecteaza cu ceva eliberarea conditionata? va multumesc de raspunsuri.
Pentru a fi propozabila pentru liberare condiţionata, este necesar ca persoana condamnata sa-si fi îndeplinit integral obligaţiile civile stabilite prin hotărârea de condamnare.
Totusi, persoana condamnata este propozabila pentru liberare condiţionata si in cazul in care nu a executat integral obligatiile civile, daca neplata partiala sau integrala a fost datorata imposibilitatii obiective a debitorului de a-si indeplini obligatiile civile.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat