avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... faci inchisoare cand ai de platit despagubiri la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

faci inchisoare cand ai de platit despagubiri la scoala de stat?

sotul meu e inchis pt ca a furat un calculator de la scoala din sat a primit pedeapsa de un an si are de dat la scoala despagubiri in valoare de 4500lei ce se intampla daca nu da bani face iar inchisoare/? ce pedeapsa primeste pt suma aceasta?
Poate fi executat silit.
in ce consa executarea silita? el nu are nici un bun in custodie?
risca sa fie inchis daca nu plateste?
Inteleg ca este in executarea pedepsei acum, ce sa mai riste din punctul asta de vedere?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda penala alinbaciut alinbaciut Buna ziua, am primit o amenda penala in urma unui proces,in valoare de 3000 lei.Momentan nu am fonduri pt a o achita.Ce se poate intampla? Se poate transforma ... (vezi toată discuția)
Cate luni de inchisoare faci la un an de pedeapsa georgianaflorentina94 georgianaflorentina94 sotul meu are de facut un an de inchisoare a facut deja trei luni si e la regim deschis nu are nici un raport si munceste ce sanse are sa iasa inainte de un an ... (vezi toată discuția)
Va rog frumos sa ma ajutati ! Unknown25 Unknown25 Sotul meu are 2 dosare penale pt furt calificat dar unul dintre ele va fi solutionat asteapta pedeapsa,persoana respectiva de la care a furat a fost de acord ... (vezi toată discuția)