Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Sold cont 4428 pt.furnizorii neplatiti
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Sold cont 4428 pt.furnizorii neplatiti

Ce se intampla cu TVA-ul aferent furnizorilor neplatiti, inregistrat in contul 4428?Nu trece pe 4426 la 90 de zile de la data facturii? Mentionez ca aplicam TVA la incasare/plata.
NU a trecut niciodata. Doar la vanzari trecea daca vanzarea era in 2013.
Cand am cumparat marfa am facut 371 si 4428 la 401.Nu am platit-o.TVA-ul ramane in 4428 pana cand platesc?
da
Multumesc