Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva prestare serviciu intracomunitar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva prestare serviciu intracomunitar

buna ziua! as dori sa stiu ce obligatii (declaratii anaf cat si taxe de achitat-in speta TVA) decurg in urma incheierii unui contract de inchiriere hotel catre o societate comerciala din anglia(stat UE) si careia ii voi intocmi lunar factura pentru cazare. subliniez faptul ca noi suntem societatea platitoare de tva doar ca inca nu dispun si de datele firmei din anglia sa vad daca este sau nu platitoare de tva si daca este inregistrata in ROI.
va multumesc mult!
Nici nu va intereseaza daca este sau nu platitor de tva. facturati cu tva.