Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata decontului pe 542
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata decontului pe 542

pot sa platesc decontul 542 din registrul de casa si atunci cu acea plata sa depasec plafonul zilnic de10000 lei ?
eu stiam ca plafonul este limitat la 10000 catre PJ cu chitanta ,nu stiam ca pe total plati nu avem voie sa depasim aceasta suma .adica ,daca am BF cu a caror valoare depasesc 10.000 nu mai pot inregistra platile ?