avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata decontului pe 542
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata decontului pe 542

pot sa platesc decontul 542 din registrul de casa si atunci cu acea plata sa depasec plafonul zilnic de10000 lei ?
Cel mai recent răspuns: adrianabresug , utilizator 14:14, 26 Februarie 2015
eu stiam ca plafonul este limitat la 10000 catre PJ cu chitanta ,nu stiam ca pe total plati nu avem voie sa depasim aceasta suma .adica ,daca am BF cu a caror valoare depasesc 10.000 nu mai pot inregistra platile ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bon fiscal de 5.900 lei ellinia ellinia Buna ziua! Am o factura de la un depozit de materiale de constructii in valoare de 5.900 lei, platita cu numerar. Problema mea e cu valoarea bonului. Mai este ... (vezi toată discuția)
Pot incasa mai multe chitante la aceeasi factura? analici analici Buna seara Doresc sa emit o factura in valoare de 50 000 lei pot incasa de la client cate o chitanta in valoare de 5000 pana la achitarea facturii sau ... (vezi toată discuția)
Legea 70/2015 iongheorghevasile iongheorghevasile In articolele 3 si 4 din legea 70/2015 se fac referiri la INCASARI…. Articolul 3 (1) Prin excepţie de la prevederile art. 1 alin. (1) se pot efectua ... (vezi toată discuția)