Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract in perioada contractuala
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract in perioada contractuala

buna ziua. am incheiat un contract cu nextgen pt furnizare tv digital acum 6 luni pt o perioada de 24 luni. din motive personale doresc sa reziliez acest contract. e posibil acest lucru, fara sa platesc daune? am vreo baza legala? va multumesc!
Raspunsul la intrebarea dvs poate fi dat doar dupa studierea clauzelor prevazute in contract,vedeti ce prevederi sunt trecute la capitolul privind denuntarea unilaterala,incetarea contractului.