Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Model cerere divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Model cerere divort

Buna ziua!
Solicit ajutorul vostru pentru un model cerere divort cu acordul partior !(daca puteti
s- a imi dati si cateva sfaturi )
Va multumesc frumos! Va doresc o primavara frumoasa!
divort cu copii, fara ?
aveti in link un model, puteti sa il adaptati spetei dvs.
[ link extern ]
Taxa de timbru e de 20 de lei, cererea se depune la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun, veti merge impreuna sa depuneti cererea si impreuna la termen.
Veti depune certificatul de casatorie in original si copii dupa buletine si copie dupa certificatul dvs de nastere.
Fara minori fara partaj! Multumesc frumos!