avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Model cerere divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Model cerere divort

Buna ziua!
Solicit ajutorul vostru pentru un model cerere divort cu acordul partior !(daca puteti
s- a imi dati si cateva sfaturi )
Va multumesc frumos! Va doresc o primavara frumoasa!
Cel mai recent răspuns: Mariasa , utilizator 10:31, 4 Martie 2015
divort cu copii, fara ?
aveti in link un model, puteti sa il adaptati spetei dvs.
[ link extern ]
Taxa de timbru e de 20 de lei, cererea se depune la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun, veti merge impreuna sa depuneti cererea si impreuna la termen.
Veti depune certificatul de casatorie in original si copii dupa buletine si copie dupa certificatul dvs de nastere.
Fara minori fara partaj! Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort Octavia-Iulia Octavia-Iulia Buna ziua, ma numesc Octavia. Am si eu o problema, vreau sa divortez si sotul nu vrea sa-mi dea divortul. Cum as putea sa divortez fara acordul lui si la ce ... (vezi toată discuția)
Divort marinush4u_2006 marinush4u_2006 ce trebuie sa stiu despre un divort de comun acord?ce acte imi trebuie si ce trebuie sa fac sa-l duc la bun sfarsit?eu cu sotul meu nu avem copii si nici nu ... (vezi toată discuția)
Certificatul de deces corneliad corneliad Cu ani in urma am pierdut certificatul de decess al tatalui meu (mai mult de 20 de ani). Am nevoie de el ca sa-l pot muta de la crematoriu la locul de veci ... (vezi toată discuția)